BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Sena siela

Per gyvenimą žmogus pasikeičia daugybę kartų. Į visus tuos pokyčius žvelgiant stambiu planu, galima teigti, jog tie pokyčiai susidaro iš suradimo ir supratimo. Kai esi vaikas, surandi daug, supranti - mažai. Kei esi suaugęs - suradimo ir supratimo yra beveik lygiai. Kai pasensti - supratimo yra daugiau, nei suradimo.

Kaip gali suprast daugiau, nei žinai (esi radęs)? Negali. Tikriausiai todėl senyvi žmonės ir yra tokie… savotiškai keisti, arba, kaip Šekspyras pasakytų, vaikai be dantų, be regėjimo ir be viso kito. Ir tikrai. Senyvus žmones reikia prižiūrėt kaip vaikus, kurie ne auga, o… jaunėja.

Aš, kaip ir dauguma mano amžiaus jaunuolių, netikiu, kad pasensiu, nors senatvė ir neišvengiama. Tiesą pasakius, vos tik tapęs našta kitiems, norėčiau pasaulį palikt. Ne dėl to, kad trukdyčiau kitiems, bet dėl to, kad man būtų šlykštu jausti jėgų nykimą, minčių pilkėjimą ir galimybių mažėjimą.

Tikriausiai tik dabar taip galvoju. Daugybė senyvų žmonių jaunystėje taip galvojo, bet kažkas pasikeitė. Visada kažkas pasikeičia, tik įdomu kas… Įdomu, ar senyvo žmogaus noras gyventi yra įgauto proto ir gyvenimiškos patirties, kvailystės, ar baimės vaisius?  Kol nepasensiu, tikriausiai to nesuprasiu. O gal nesuprasiu niekad?

Akivaizdžiai per daug galvoju apie mirtį. Kažkokia įdomi ji.

Rodyk draugams