BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Gėris + blogis = barankos skylė

Kiekvienas iš mūsų turim kažkokį tai gėrio ir blogio supratimą. Už jį turėtumėm būt dėkingi Adomui ir Ievai, suvalgiusiems uždraustąjį vaisių, ir tapusiems panašesniais į Dievą. Nors, tiesą pasakius, visai jiems nedėkoju.

Kartais pagalvoju, kad galėčiau nejaust ribų tarp gėrio ir blogio. Kažkaip lengviau gyvent būtų, o ir sąžinė šonų nekandžiotų. Gi kartais tikrai skauda!

Kaip magnetas neegzistuoja be teigiamo ir neigiamo krūvio, taip pasaulis neegzistuoja be gėrio ir blogio. Pasaulis neegzistuotų kupinas vien gėrio ar vien blogio, nes šie dalykai yra per daug reliatyvūs. Vienas be kito jie negali turėti nei reikšmės, nei prasmės, nes be blogio nesuvoktumėm gėrio, o be gėrio - blogio. Kiekviena vagystė turi teigiamą ir neigiamą puses. Ir kiekvienas nusikaltimas. Visi blogi veiksmai yra daromi su tikslu pasiekt asmeninį gėrį.

Na taip. Taip su neigiamais dalykais. Kas blogo nutinka darant gerus dalykus, pavyzdžiui paaukojant labdarai? Kiekvienas geras veiksmas turi ryšį su jausmu, turinčiu ryšį su blogiu. Noras būt geresniu žmogumi, kaip ir vagystė, kyla iš “naudos” troškimo ar savimeilės, kurios nedrįsčiau vadint gėriu, nes ji kelia gėrio supratimo kartelę.

Blogis, kylantis iš gerų veiksmų, yra mažesnis nei gėris, kylantis iš blogų veiksmų. Teoriškai gėrio turėtų būt daugiau nei blogio, bet taip nėra. Viską kompensuoja tūkstančiai nusikaltimų, kuriuos kiekvienas atliekam savo mintyse.

Taigi, gyvenam tobuloj pusiausvyroj. Keldami standartus gėriui, keliame standartus ir blogiui. Taikos misijos, kaip ir noras padaryt pasaulį geresne vieta gyventi, reikalų žemiečiams visai nepagerina :)

P.S. Atsiprašau už tai, kad nepriimtinai galvoju :).

Patiko (6)

Rodyk draugams

Komentarų – 3

O žinojimas apie blogio egzistavimą turėtų stabdyti norą kurti gėrį, nes kuo daugiau gėrio, taip išeina, kad ir blogio daugiau?
Siekti taikios visuomenės? Tolerancijos? Pasaulinio mąsto konflikto išsprendimo siekimo? Lygių teisių? Sumažinti skurdą kiek tik įmanoma?

Rufu Juku | 2010-05-02 21:37

Įdomūs pamąstymai. Nepamenu kokioje knygoje, bet ten buvo išreikšta viena mintis : gėris ir blogis neegzistuoja. Tai tas pats dalykas tik įgavęs du skirtingus pavadinimus. Man toks mąstymas yra visai priimtinas, nes šiaip ar taip kiekvienas poelgis kyla tiek iš gerų,tiek iš blogų intencijų.

doshaburi | 2010-05-10 14:33

Neatsiprašinėk už tai, kad turi savo nuomonę. Mes visi turime išmokti išgirsti kitą. Čia kaip su tuo gėriu - blogiu. Beje, aš pritarčiau, kad pasaulyje visur yra pusiausvyra. Galbūt ji neapčiuopiama, galbūt sunkiai suvokiama… Tiktų ir pamąstymas apie lazdos du galus - ima kartais ir atsisuka kitu galu ;)
Geras įrašas. Patiko.

fortuna | 2010-05-14 19:45

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)