BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


I like to valgyti

Būdavo madinga rasyti sitaip, būdavo madinga rashytji shitajp, o dabar darosi madinga rašyti like this. Fu. Jaučiuosi lyg nusikeikęs.

Prieš kelioliką minučių taip neturėjau ką veikt, kad net sumąsčiau paskaityt kokį “blog’išką romaną”. Įsijungiau kažkokį, skaičiau skaičiau ir pasidaviau. Įsijungiau kitą, skaičiau skaičiau, kol galiausiai vėl pasidaviau. Kažko man bjauru skaityt lietuvių rašliavas, kuriose pagrindiniai veikėjai visokie Džo, Saros, Džeikai ir pan.

Kaip aš nemėgstų angliškų žodžių lietuviškuose sakiniuose! Tokie išsireiškimai kaip “oh my god” ar “What the ef” man netrukdo, bet kai kalboje iš niekur pradeda landžioti visokie “whatever”, “by the way”, arba vietoj nesmonės “nonsence”, tiesiog “patranku”. Suprantu, kad kartais angliškos frazės, atrodo, skamba geriau. Pats kažkada taip manydavau, bet dabar, mano nuomone, tai tik kvailas bandymas parodyt savo “awesome” išsilavinimą.

Jei norit rašyti angliškai - rašykit angliškai, o ne kiškit pavienius žodžius į savo gimtąją kalbą. Ir nedėkit Lietuviškam eilėraščiui pavadinimo “Wonderland”.

Tai tiek mano pykčio šiam kartui. Baigiu :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarų – 10

Nepyk:) Tai tik mados reikalas, o kaip pastebėjai, mados keičiasi, ypač suaugant. Gal šį kartą pasikeis į lietuviškąją pusę:)

bernadeta | 2010-03-13 13:22

bernadeta - tikriausiai tol, kol ištirps sniegas, pyksiu ant visko :).

avilys | 2010-03-13 13:26

Sniegas gerai, švaros jausmas:) Labiausiai nemėgstu pereinamojo metų laiko, kai jau nėra sniego, bet dar nei žolės, nei gėlių, nieko. Išlenda visos šiukšlės ir š…, o žmonės išblyškę ir silpni… Kai, ne žiema, ne ruduo, bet ir ne pavasaris(:

bernadeta | 2010-03-13 15:33

Neduoda pliusuoti:)+1

bernadeta | 2010-03-13 15:35

bernadeta - ir man pas tave dažnai neleidžia :). Bet nieko. Gi ne dėl to rašom? :)

avilys | 2010-03-13 17:32

Kartais labai, tikrai labai sunku atrasti tinkamą lietuvišką vertimą iš angliško žodžio ar frazės.
Nors suprantu, kad tu labiau apie kalbos šūstrinimą tokiu būdu.
O kaip tau su Ice Blue? (http://unknownbug.net/IceBlue/) :D

Rufu Juku | 2010-03-14 01:08

Kokia baisi kritika ir mano atžvilgiu, hmm so sad :(
Bet gi nekaltas tas, kuris kitaip nemoka, negražu sakyti ‘fu’ :)

Miga | 2010-03-14 02:56

Rufu Juku - Omg! Perskaičiau porą įrašų kaip pasišaipymą iš manęs ;D

Miga - Tu nekreipk dėmesio ;). Aš kaikuriais atvejais pateisinu užsienietiškų frazių naudojimą Lietuviškame tekste. Labai retais atvejais. Leidžiu patyliukais tikėt, jog ir tavuoju ;D. O tas, kuris kitaip nemoka, dažniausiai moka :P.

avilys | 2010-03-14 09:03

Oho, tu net porą įrašų įveikei! Aš vos vieną. Per tą anglų kalbos kišimą kas antrame žodyje net dvigubai lėčiau skaityt reikėjo, nes sunku suprast. O Pipedijoj sako, kad ji architektė ir baisi intelektualė. Todėl man itin smalsu, kokias tokio rašymo stiliaus priežastis Ice Blue nurodytų.

Rufu Juku | 2010-03-14 22:06

Naaa… Žinau, kad rašau vaaaaauuu kaip daug laiko praėjus, bet sutinku. Kartais pati pavartoju angliškų žodžių, bet na ne kas antrą.. Dar su drauge kartais pasišnekam angliškai - niekas nesupranta, kodėl, mes beje irgi ;DD Nemanau, kad turėtume teisti kiekvieną, kuris kas antrą žodį rašo anglišką, bet na tikrai gražiau skambėtų kalba ir be jų.. Naa tai tiek. ;D

Vienišėėė | 2011-03-04 20:25

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)