BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Laikas

Tikriausiai mano gyvenime dar nebuvo siaubingo įvykio, po kurio nepagalvočiau: “Kaip būtų gerai atsukti laiką.” Tiesą pasakius, labai dažnai pagalvoju, jog tokį sugebėjimą turiu, tik nemoku jo panaudoti.

Neįsivaizduoju gyvenimo be laiko. Ne tik iš fizikinės, bet ir iš žmogiškosios pusės. Kaži kas būtų, jei jo nebūtų? Aišku viena - nei aš, nei jūs, žmogeliai, šito įrašo neskaitytumėm. Galbūt apie tai galvoti kvaila, bet… Kokią įtaką žmogui daro laikas? Sendina? Moko? “Gydo žaizdas?”  Velnias, kiek jo visur daug. Jei žmogaus gyvenimą būtų galima aprašyti geometrine progresija, toj formulėj visada gulėtu nepajudinamas “t”. Ir bendrai, progresija be laiko egzistuoja tik matematikoje. Pats laikas turėtų būti aritmetinė progresija, nes laiko įtaka, priklausomai nuo bėgančių gyvenimo metų, proporcingai kyla. Kuo žmogus senesnis, tuo jis labiau įtakojamas laiko, bet… Kuo jis senesnis, tuo mažiau laiko jam lieka. Keista…

Jeigu šie išvedžiojimai būtų teisingi, laikas ir gyvenimas būtų vienas kitam atvirkščiai proporcingi. Dideli pasiekimai reikalautų daug laiko, o to pasekoje, daug pasiekę turėtumėm greičiau mirti. Ką sugalvojau… Be pavyzdžio neišsiversiu.

Taigi, Tomas visą gyvenimą praleido gulėdamas lovoje ir nieko neveikdamas.
Petras - tokį patį gyvenimo laikotarpį tapė gražiausią paveikslą pasaulyje.

Kaip mano proporcija gali būti teisinga, jei Tomas, nieko nedarydamas sugebėjo gyventi tiek pat, kiek gyveno Petras? Kadangi šitame lygybių pasaulyje naudojame laiką, į kurį žiūrime ne kaip į skaičių, o kaip į gyvenimo dalį, tai visa ši proporcija turi būti pagrįsta ne matematiniais skaičiais, o žmogiškais jausmais. Štai kur viskas pradeda atrodyti teisingai. Kuris iš jūsų mano, jog Petrui laikas bėgo lėčiau nei Tomui? Drįstu teigti, jog Petrui laikas bėgo greičiau. Taigi..

… Ieškodami laiko, kurį jie nugyveno, sakykim, savo sieloje, įkišim ir vėl šiek tiek iškreiptos matematikos: t = s/v. Abu veikėjai nužengė tokį patį gyvenimo kelią - sakykim s = 50 metų (Taip, tai kelias, o ne laikas. Ir ne metrais, o laiku matuojamas).  Kadangi Tomui laikas bėgo lėčiau, tai jo greitis tegul būna 5, o Petro - 10 m/s (minčių per sekundę?).

Taigi… Tomas gyveno t = 50/5 = 10 pm (”Pshichologinių metų”), o Petras t = 50/10 = 5.

Pasaulyje abu gyveno tiek pat laiko, bet sieloje - Petras du kartus trumpiau.

Kažin ar be manęs kas nors yra bandęs paaiškinti, kodėl nieko neveikiant laikas bėga lėčiau? Nobelio premijos vistiek už tai negaučiau, taip? :)

Patiko (4)

Rodyk draugams

Komentarų – 7

Patiko +1:) Žinai, keista, bet šiandien važiuodama kažką panašaus mąsčiau. Supratau tik, kad nesigailiu nei vienos pragyventos minutės, nors, ir klaidas dariau, ir įvykiai bei pojūčiai ne visada maloniausi lydėjo. Bet nieko nesigailiu, viskas savaip brangu (oi, čia jau man kaip koks mirštančios senutės atsisveikinimo laiškas gavosi:). Tiesiog, labai daug minčių šia neišsemiama tema…

Bernadeta | 2010-06-23 20:51

Bernadeta - Tikrai daug minčių šia tema :).

avilys | 2010-06-23 21:08

Laike, manau, svarbiausia tai,kuriame laike žmogus pasirenka gyventi, t.y praeityje, dabartyje ar ateityje. Dabartyje laikas greičiausiai bėga. Praeitis pati blogiausia, nes nieko joje pakeisti negalime.Ir sustojame joje,kai prabėga dabartis. O ateitis, ji tokia terpė, kuri neturi pavidalo, todėl žmonės jį susikuria patys.

Ieva | 2010-06-24 19:14

Ieva - Įdomus požiūris į laiką :). Tarp tų trijų laikų turėtų būti ir dar kažkas, kas moko žmones ilgėtis, norėti ir panašiai :).

avilys | 2010-06-24 20:50

Manau, jog rezultate Petras sieloje IŠgyveno daugiau. Tapydamas jis, nė neabejoju, kartu ir mąstė, atsipalaidavo, pafilosofavo, pasvajojo, realizavo save, išliejo emocijas - tapydamas Petras patyrė daug daugiau, nei Tomas, kurs visus tuos 50 metų gulėjo lovoj ir nieko neveikė (kaip supratau, Petras gyveno, Tomas tik egzistavo). Gal Petras sieloje gyveno du kartus trumpiau už Tomą, tačiau jo laikas buvo praleistas naudingiau, kokybiškiau.
Esmė yra tame, kaip turimą laiką panaudojam ir kaip nepanaudojam, o ne kiek to laiko turim.

Rufu Juku | 2010-08-23 10:17

I love the way you talk about the hair. Also I simply want to say I am newbie to blogs and seriously loved your web blog. More than likely I’m going to bookmark your blog post . You amazingly have incredible articles. Appreciate it for sharing your website page.

Diego Fogerty | 2011-11-15 04:34

I love the way you talk about the hair. Also I simply want to say I am just very new to blogs and absolutely loved you’re web page. Probably I’m likely to bookmark your blog post . You really have remarkable articles and reviews. With thanks for sharing with us your web site.

Denis Moisan | 2011-11-15 20:26

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)