BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Tarp gėrio ir blogio

Arba tarp gero ir blogo požiūrio į gyvenimą.

Visai tikslinga būtų pradėti naujuosius metus (ne kalendorinius, o blog’inius) su nauju įrašu apie gyvenimą - vis gi apie tai mes, žmonės, galvojame daugiausiai, taip? Na, net jei ir ne, tai vistiek yra bent jau šiek tiek aktualu.

Taigi, dalykas, kuris pastaruoju metu mane “kabina” - bandymas suprasti, kuris požiūris į gyvenimą yra geresnis - teigiamas ar neigiamas. Tam, kad apie tai galėčiau galvoti, reiktų kažko stacionaraus, pavyzdžiui, gyvenimo apibrėžimo “iškreipta” filosofine prasme. Bet jo neturiu / nesugalvojau.

(Atsiprašau, bet šioks toks kompiuterinio raštingumo nukrypimas mane verčia rašyti su antraštėmis)

Kodėl į gyvenimą negalima žiūrėti teigiamai?

Sunkus klausimas. Ypač atsižvelgiant į tai, jog teigiamai į gyvenimą žiūrintys žmonės yra laimingesni. Koks kvailys gali nenorėti būti laimingesniu… O gi protingas kvailys (nusipelniau apdovanojimo už keistų ir nelabai pagrįstų sąvokų atradimus?).

Sakykit ką norit, bet žmogus, neapibrėžto proto būtybė, normaliam gyvenimui egzistavimui privalo save suvokti kaip visumos dalį. Po vieną žmonės - ne žmonės. Taigi, nori jis to ar nenori, siekdamas tobulėjimo ar grališkojo  tobulumo (atsiprašau už terminą), privalo save lyginti su kitais. Kai vieniems blogiau, o kitiems geriau - “tik teigiamo požiūrio į gyvenimą” sąvoka nebegali būti naudojama.

Teigiamo požiūrio į gyvenimą propagavimas reikalauja tam tikrų dalykų ignoravimo, o ignoravimas - visada blogai. Artimųjų žmonių problemų ar skausmo ignoravimas jus daro savanaudiškais. Jūsų pačių bėdų ignoravimas jums trukdo tobulėti, o kas blogiausia - trukdo save lyginti su kitais. Kaip jau minėjau, žmonės funkcionuoja tik visumoje.

Kodėl į gyvenimą negalima žiūrėti neigiamai?

Kad ir kaip norėčiau tvirtinti, jog neigiamas požiūris į gyvenimą yra geresnis, to nedarysiu. Žmonės nori būti laimingi, taigi, kokį čia gėrį galima įžvelgti neigiamuose dalykuose?

Atkreipkite dėmesį į tai, jog žmonės labiausiai į priekį pažengia dėl poreikių. Vadinasi buvo trūkumų, o trūkumai - neigiamas dalykas, kurį reikia pastebėti, o ne ignoruoti.  Šiaip ar taip, toks požiūris priverstų mane teigti, jog žmonės egzistuoja tam, kad kentėtų. Bet… Jei aš egzistuočiau tik tam, tikriausiai egzistuočiau tik sielos pavidalu, kažkur danguje. Koks gi tikslas…

Tai koks gi požiūris į gyvenimą yra geriausias?

Jokio. Tiek daug svaičiojimų tam, kad prieičiau prie savaime aiškaus sprendimo? Toks jau tas gyvenimas… Sudėtingai paprastas.

Šiaip ar taip, mano nuomone, žmogus neturėtų turėt nustatyto požiūrio į gyvenimą. Kai viską nugyvens, tada ir galės pasakyti, buvo gyvenimas geras ar ne.

Neigiamas akimirkas paversti teigiamomis yra taip pat kvaila, kaip teigiamas - neigiamomis. Nėra tikslo stiprybės ieškoti skausme. Nėra tikslo ieškoti laimės “kosmose”. Visa tai yra tiesiog patirtis, o patirtis - tai dalykas, kuris arba yra, arba jo nėra.

Taigi, gyvenkim tokį gyvenimą, koks jis yra, o ne tokį, kokį norėtumėme matyti…? :)

P.S. aš vistiek į gyvenimą stengsiuosi žiūrėti kvailokomis optimistiškomis akimis.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Komentarų – 12

O man tai kažkaip vieną kart žiūris vienaip, kitą kart - kitaip ir tai nuolat kinta. Nors džiaugiuosi, kad optimistė būnu kur kas dažniau. :>

Tiltas per amžinybę | 2010-12-20 18:47

Tiltas per amžinybę - Tai pagrįstų mano mintį, jog vis dėl to protingiausia apie gyvenimą neturėti nuomonės. Nepastovumas retai kada būna “gerai” :)

avilys | 2010-12-20 19:43

they have $50M on the D-Backs.

Luxury Car Rental Philadelphia | 2011-07-11 21:26

Please let me know if you’re looking for a writer for your site. You have some really good posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Many thanks!

Las Vegas Massage | 2011-07-13 02:17

Hence whenever all these thoughts are generally absorbed in their particular entirety, just what exactly combination lending products not to mention consolidating debts fiscal loans necessarily mean is definitely resorting to a lending product they’ll intermix and pay off all borrowings.

Massage Las vegas | 2011-07-13 03:01

We still cannot quite think It was not respectable come to be a type staring at the important points positioned on your webblog. Our family we are sincerely thankful with regards to your generosity as well as giving me possibility pursue our chosen profession path. Delighted material I was from the web-site.

massage las vegas | 2011-07-13 22:18

This specific area often is the first-class There are have you ever gone through. I’ll garanti to help you inform every one of my personal good friends precisely how it really is a most effective thing previously considering sliced loaf of bread. You need to so that you can read the following. Earn a great deal more as it.

massage las vegas | 2011-07-13 22:19

“Great written content and great layout. Your website deserves all the positive feedback it has been getting.”

Vicki Dorat | 2012-06-03 19:48

After looking at a number of the blog articles on your web site, I really like your way of writing a blog. I added it to my bookmark site list and will be checking back in the near future. Please check out my web site too and tell me how you feel.

ghdflghkdfs | 2012-11-05 04:56

I simply want to tell you that I am beginner to weblog and certainly savored your website. Most likely I’m want to bookmark your website . You surely come with remarkable stories. With thanks for sharing with us your blog site.

Ollie Addeo | 2013-02-19 08:40

I just want to say I am beginner to blogs and actually loved your page. Likely I’m likely to bookmark your blog . You actually have impressive articles and reviews. Thanks a lot for sharing your website page.

Jay Scro | 2013-04-24 14:23

I simply want to mention I am just very new to blogs and really savored this blog site. Probably I’m likely to bookmark your website . You actually come with very good stories. Thanks a lot for sharing your website page.

Marhta Georgales | 2013-08-06 00:45

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)