BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


5 valandų kelionė namo

5 valandų kelionė namo… Kelioliką minučių prastovėjęs lietuje, galiausiai įsėdau į autobusą. Šį kart, užuot mokęsis ką nors, ką vėliau tingėsiu mokytis, nusprendžiau aprašyti savo kelionę. Tai vat. Dabar sėdžiu viduryje autobuso. Priešais mane sėdi moteriškė, kuri kažką mezga gelsvai žalsvos spalvos siūlais. Įdomu, ar šį kart kas nors prie manęs prisės… Tikiuosi ne - kažkaip nepatogu būtų rašyti.

Vos tik įsėdęs į autobusą, gavau žinutę, jog namie sninga. Die, kaip noriu tai pamatyt. Tikiuosi snigs visas 5 valandas - kai sniego tiek mažai, kad vos gali matyt - jis netenka viso savo balto žavesio.

O. Kažkoks dėdė atsisėdo už manęs. Pradėjo krapštytis. Užuodžiu nemalonų kvapą, bet pakenčiama. Turėčiau priprasti. Iš dešinės (ne šalia manęs) atsisėdo kažkoks senelis su savo, spėju, žmona. Gal per jaunas, kad galėčiau jį taip vadint, bet labia jau šiltai atrodė, o dar ir kalba žemaitiškai - visai kaip mano močiutė. Girdžiu jį sakant: “Labai. Labai, labai patiko”. Nesupratau kas, bet spėju, kad Kaunas. Esu pastebėjęs, kad senesni žmonės Kauną mato daug pozityvesniu žvilgsniu nei mes - jaunuoliai.

Kita stotelė. Įlipo dar viena senelė. Nenuostabu - retam studentui trečiadieniais baigiasi paskaitos. Dar neregėtas dalykas - senelė įlipdama vairuotojui palinkėjo malonios kelionės. Neįsivaizduoju savo amžiaus vaikino ištariant šiuos žodžius. Reiks kada pamėgint.

Senelis už manęs kažkam paskambino. Šiurkščiai ir negražiai kalba - nepalyginsi su dešiniuoju. Paskambino dar kažkam. Pasakoja istoriją apie airiją. Katik iš ten grįžo. Gerai nesupratau. Keliaudamas ar grįždamas, bet paliko oro uoste savo daigtus - prigėrė su kažkokiais ispanais, ir iš oro uosto išvedė trys pareigūnai nespėjus jam susigriebti daiktų. Spėju pats pamiršo, bet ai… Gi nepradėsiu smerkti už tai, kad linksminasi.

Nuo kelionės pradžios praėjo 40 minučių. Nieko įdomaus nebevyksta. Tikriausiai bėgsiu rašyti angliško straipsnio apie tai, kaip reikia uždirbti daug pinigų (juokas ima pagalvojus, kad pas patį kišenėse vėjai švilpauja).

Nespėjau išjungt dokumento - išgirdau dar vieną moteriškę aptarinėjančią kelionę su vyru. Kaip supratau, ji tuo pačiu autobusu ir su tuo pačiu vairuotoju atvyko ryte į Kauną, o dabar išvažiuoja. Pirmoji kelionė jai labia patiko. Man kažkaip sunkoka suvokti, kaip autobusas kaikuriems žmonėms atrodo vos ne kaip šventas dalykas. Džiaugiasi, jį giria (autobusą), giria viaruotoją… Kiek man teko važiuot, kiekviena kelionė tokia pati. Vairuotojai skirtingi, bet skirtumo tarp vairavimo įgudžių nepastebiu. Atsisėdu, po penkių valandų atsistoju, ir kelionė baigta… Oi, dar ilgai važiuosiu.

Prie kažkokio kaimelio, sustojus autobusui, išlipo prieš mane sėdėjusi moteris - matyt baigė megzti. Į jos vietą iš galo atklydo jauna mergina. Įdomu kodėl persėdo. Tikriausiai dėl gale sėdinčios ir nebaigiančios telefonu kalbėti panelės.

Dėdulė už manęs ir vel su kažkuo kalba telefonu. Dar vienas dalykas, kurio negaliu suprasti - kodėl kaikurie žmonė, kalbėdami telefonu, dėl to, kad nelabai girdi pašnekovą, patys pradeda garsiai kalbėti? Matyt kažkoks refleksas. Tikiuosi daugiau negirdėsiu nieko panašaus į jo, sakyčiau bjaurų, “Kąą!!”

Oho, nevažiuoju nė valandos, o jau prirašiau pilną A4 lapą. Reikia apsiraminti.

Kėdainiai. Aplinkui nematyt nieko įdomaus, šaligatviai tušti - matyt dėl lietaus. Netyčia susirimavo. Pro autobusą prasėlino du įdomios eisenos vaikinukai. Eina lyg suparaližuoti, tik su šiokiu tokiu “kietumo” atspalviu. Susidarė šiokia tokia eilutė autobuso priekyje. Tikiuosi nieks nesugalvos sėstis prie manęs. Būtų nejauku rašyt apie žmogų, kuris lengvai galėtų perskaityt ką apie jį rašau.

Dešinysis senelis kažkam paskambino. Pasakoja, kaip autobuse šilta. Tikrai šilta - iki šiol nepastebėjau. Vėl pasakoja kaip jam kažkas patiko. Įdomu kas… Sužinojau, kad moteriškė, su kuria jis važiuoja, tėra jo draugė. Keista, ir tuo pačiu gražu. Priešingai nei pokalbyje, kurį girdėjau sau už nugaors, šiame galėjau girdėt daugybę gražių žodžių, tokių kaip ačiū, sėkmės, gražus ir t.t. Tikriausiai nederėtų man tiek rašyt apie senyvus žmones - dar atrodys, lyg turėčiau kokį “Fetišą”. Įdomu kiek parašiau žodžių. O, apačioj rodo - 591.

Nė nepastebėjau, kaip sutemo. Pravažiavom siaurą upeliuką, pavadinimu Smilga. Tikriausiai žinau kodėl toks pavadinimas - akivaizdu, kad upelis ten, bet jo visai nematyti. Keliaujam šiauriau, bet vis dar jokio sniego. Ai, pamiršau paminėti, jog greitai kraudamasis į krepšį daiktus įsidėjau ir pirštines - matyt pats likimas man ausin pašnabždėjo tai padaryti. Jei ne snaigės, tai bent žvaigždės galėtų matytis. Labai jau niūru čia darosi.

Rodos, pastarąsias 3 valandas tik žiūrėjau pro langą ir galvojau apie nieką. Nebedaug iki namų liko. Sustojom prie kažkokio kaimelio, įlipo gan daug žmonių. Nugirdau, kad autobusas, kuriuo jie važiavo, sugedo. Nauji keleiviai labai apsidžiaugė įlipę, mat laukiant kito autobuso, sugedusio autobuso vairuotojas pagailėjo degalų autobuso šildymui. Išgirdau gale mažo berniuko balsą: “Geriausias autobusas pasaulyje!”.

Praėjo keletas minučių, o aš nebegaliu galvot apie ką nors normalaus. Tikriausiai pats laikas nustot rašyt. Reikia pasidžiaugt kelione Geriausiu Autobusu Pasaulyje.

P.S. Grįžau, sniego nė kvapo. Lietus.

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarų – 23

Autobusu į Kauną važiavau gal prieš 5-6 metus, bet ir šiandien ta kelionė man asocijuojasi su košmariška rusiška daina, kurią vairuotojo pageidavimu, visi keleiviai išklausėme gal 15 kartų… Brrr…:)

Bernadeta | 2010-11-19 11:38

Kiek man teko važiuot, tai muzika negrojo beveik niekad. Tikriausiai gavo nusiskundimų :)

avilys | 2010-11-19 12:08

nu jau, dėdule, gėda pelėda - ‘daigtai’.;D

ginč. | 2010-11-19 20:00

ak, pasiteisinimai.;D

ginč. | 2010-11-20 12:32

O mes kaip tik su viena mergina vakar kalbėjom, kaip gera gyventi Kaune. Ir kad į Vilnių tėra smagu nuvažiuot “pasižmonėti”, bet ne gyventi. Ir neesu aš senolė :} Nesvarbu, kur esi, svarbu, kur Tavo širdis. :} Gražaus sekmadienio!

Tiltas per amžinybę | 2010-11-28 11:37

O, Kėdainiai. Galėjai perspėt, būčiau bent nosinėle pamojus.

Apo | 2010-11-28 18:23

Studijuojant namo tekdavo vaziuoti 3 valandas autobusu. Apie daug ka galvodavau ir stebedavu ilipancius ir islipancius zmones. Man visai patikdavo:)

VenusOfAir | 2010-11-29 18:25

Hello, thanks a lot for the entertaining post. I wanted to subscribe to your RSS feed. However unfortunately it never seem to be working for me. Am I the only one with this trouble? I’ll visit in a day or so to check back. Anyways thank you a lot again for your good read.

Shane Muellner | 2011-02-27 03:30

Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

Shoe Racks Storage | 2011-03-07 21:07

I am not sure where you’re getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for great information I was looking for this info for my mission.

Best Couch Covers | 2011-03-07 23:12

Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like you helped me.

fireplace mantle | 2011-03-13 09:44

Hello ! I want to write that this blog post is awesome, very well describes the subject and have most of all needed infos. I’d like to see more posts like this :)

Virgil Wickkiser | 2011-03-19 03:43

Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

Tomiko Gutierez | 2011-04-05 09:55

You have got to check this one out. I have honestly made over $500 since I started using this arbitrage software 3 days ago.At long last I am actually earning some money.Click on my name for more details, dont forget to thank me when you start winning.

Oscar Scott | 2011-04-14 10:18

And finally let Gods will be done..

Exotic Car Rental Philadelphia | 2011-07-11 20:24

The information you provided here’s extremely precious. It ended up a real pleasurable surprise to get that looking forward to me after i wakened today. They may be constantly to the level and straightforward to be aware of. Thanks a bunch with the valuable ideas you’ve got shared below.

Massage Las vegas | 2011-07-13 02:14

Fine come to be looking in on your site any more, it will be calendar months for me personally. Now this piece of writing of which i’ve always been silently laid with respect to so very long. We would like this post to perform the plan inside college and university, and has now similar situation using your piece. Due to, tremendous tell.

massage las vegas | 2011-07-13 21:45

DMS LATINO 100% NYHC 4 LIFE,,NEWYORICANS IN YA FACE

Landscaping Wilmington de | 2011-07-14 08:00

I like the way you talk about the hair. Also I simply want to mention I am very new to blogging and site-building and honestly loved your web blog. Likely I’m likely to bookmark your website . You definitely come with amazing articles and reviews. Bless you for revealing your blog site.

Terry Ovdenk | 2011-11-15 00:51

greetings I also have a site on nootropics and vitamins which is high ranking. Perhaps we could link exchange

guild wars gold | 2012-11-04 21:19

I found something similar elsewhere and really found it interesting. Some more of this please! Thx

lotto winning numbers uk | 2012-11-09 08:56

This is exactly the thing I’ve been looking for! Superb and cheers!

ios | 2012-11-15 05:41

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)